Ćwiczenia siłowe to sport dla każdego, niezależnie od wieku.

Duża ilość ćwiczeń, które jesteśmy w stanie wykonywać przy pomocy nawet najbardziej podstawowych sprzętów, sprawia że każdy na siłowni znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, czy chcemy popracować nad kondycją, stracić trochę tkanki tłuszczowej czy uzyskać płaski brzuch.

Nie jest ważne, jaki cel sobie wyznaczymy i tak jest nam potrzebny plan ćwiczeń oraz odpowiednia dieta. Nie inaczej jest w przypadku chęci budowania kulturystycznej sylwetki. Aby skutecznie rozpocząć trening i jak najszybciej osiągnąć swój cel dobrze jest spytać się o poradę trenera personalnego. Nie wystarczy, że odwiedzamy Fitness kraków, taki doradcaułoży nam dietę, poradzi też, jakie ćwiczenia kulturystyczne powinniśmy wykonywać i w jaki sposób. Jeżeli nie czujemy się zbyt pewnie pomimo porad, które dostaliśmy możemy wykupić u trenera kolejne spotkania, na których będzie nas wspierał i udzielał kolejnych wskazówek.

Gdy już oswoimy się z siłownią i kulturystyczną aktywnością, możemy zainwestować w odżywki białkowe dla sportowców (różne białka, gainery, przedtreningówki itd.), które poza zwiększeniem efektywności treningu, pomogą nam w zdrowym odżywianiu się. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeżeli przestrzegamy dobrze ułożonej diety i zażyjemy tzw. booster testosteronu to podnosi się poziom testosteronu w naszej krwi, który w dużym stopniu determinuje rozwój mięśni. Nie bez powodu mówi się, że odpowiednia "micha" to 70% sukcesu kulturystów.

Jeżeli będziemy trzymać się zaleceń trenera, ćwiczenia kulturystyczne będą wykonywane poprawnie, a jedzenie dostarczy nam odpowiedniej ilości budulca, to w bardzo krótkim czasie zdobędziemy naszą wymarzoną sylwetkę.

Fotografie:

uroda

apteki

lekarstwa

zdrowie

fitness