Specjalistyczna Prywatna Praktyka Stomatologiczna Prof. dr hab. Marek Ziętek

ul. Kniaziewicza 2/4
Wrocław 50-454
tel. 071 342 74 22
tel. 0601 72 60 35

http://www.stomatologia-zietek.pl


Wiele osób obawia się wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Zakorzenione obawy są podsycane przez znajomych, filmy, memy internetowe. Dobry dentysta z Wrocławia jest wiele wart, ponieważ jego usługi zabezpieczają nasze zęby przed próchnicą oraz poprawiają samopoczucie. Kto nie lubi poszczycić się białymi ząbkami po piaskowaniu i wybielaniu? Chyba nie ma takiej osoby, a jak są, stanowią wyjątek. 

Wybierz specjalistę
Taki specjalista-dentysta może także wyjaśnić co to jest paradontoza i jak leczyć to niebezpieczne schorzenie. W wyniku obecności w jamie ustnej agresywnego szczepu bakterii grupy czerwonej (między innymi Treponema denticola), a także czynników sprzyjających rozwojowi dolegliwości (wiek, płeć, palenie papierosów, cukrzyca, stres, niedożywienie, neutropenia), zęby tracą podparcie kostne. Rozwijające się zaniki kostne dookoła korzeni prowadzą do przedwczesnego ich wypadnięcia, a następnie dalszej destrukcji podłoża kostnego. 

Podejmij działanie już dzisiaj
Tylko konkretne i zmasowane działanie prowadzi do zahamowania procesu. Oczywiście najważniejsze jest zachowanie idealnej higieny jamy ustnej i regularne usuwanie kamienia nazębnego. Każdy gabinet stomatologiczny we Wrocław centrum oferuje tzw. skaling, podczas którego można usunąć złogi nazębnego, których nagromadzenie powoduje rozwój próchnicy i obsuwanie się dziąseł. Poza takim działaniem pacjenci dostają również polecenie stosowania w domu roztworów chlorheksydyny, która działa antyseptycznie. Niezwykle istotne jest również używanie antybiotyków (metronidazol), ale tylko w przypadku braku zahamowania dalszej destrukcji w przyzębiu po zastosowaniu zabiegu usunięcia kamienia.
Tekst powstał dzięki pomocy 

Fotografie:

zdrowie

lekarstwa

leczenie

stomatolog

zęby

paradontoza